AHA: Nový Mercedes-Benz S

[kml_flashembed movie=“http://www.sesulak.skiinfo.sk/obrazky/mercedes.swf “ height=“128″ width=“450″ /]Hovoriť pri tomto automobile o technických údajoch a kvalite materiálov v interiéri nemá zmysel. Skôr sa budem venovať systémom, v ktorých mimochodom v minulosti S-ko udávalo trendy v bezpečnosti automobilov (r.1981-Svetová premiéra airbagu, 1995-ESP, 98-Distronic, 2002- PRE-SAFE) a zdá sa, že tomu nebude inak ani pri tomto modely.

Prvým takýmto je Brake Assist Plus- pomocou radaru monitoruje situáciu pred vozidlom a v prípade nutnosti zabrzdí aj bez toho, aby zareagoval vodič. Tento systém je v kombinácii s PRE-SAFE, ktorý v prípade, že hrozí šmyk alebo nehoda, automaticky pritiahne pásy, zavrie okná a nafúkne vzduchové vankúše v sedadlách, aby mal vodič a posádka lepšiu oporu.

Avšak skutočnou perlou medzi všetkými systémami je DISTRONIC PLUS, ktorý taktiež pomocou radaru v rozmedzí 0-200km/h, udržuje odstup od vozidiel a v zápche sa dokonca automobil, pomocou tohto systému, pohybuje samostatne bez zásahu vodiča. Posledným nemenej významným prvkom je „night vision“, ktorý rozširuje zorné pole o ďalších 150m, čiže sa budete môcť skôr vyhnúť prekážke na ceste, napr. jazvecovi, alebo ho lepšie zraziť:-), ako poznamenal redaktor v jednej motoristickej relácii.

Nový Mercedes-Benz S opäť priniesol do automobilového sveta niečo nové a môžeme očakávať, že sa podobné systémy čoskoro objavia aj v „ľudovejších“ autách.

Web: Mercedes-Benz S Webspecial

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *