amoxil 1g παρενεργειες buy amoxicillin online amoxicillin suspension

can i drink milk with ambien buy ambien online ambien cr hair loss

how long until you feel the effects of xanax buy xanax xanax fun facts

can you give a dog a valium buy valium what are the dosages of valium

18 mg strattera side effects strattera online pharmacy strattera huvudvärk

levitra free trial vardenafil 20mg can i mix cialis and levitra

how long does valium stay in your urine system diazepam 5mg valium for vomiting

aura soma nr. 62 carisoprodol soma a soma de tres numeros reais e 21 e o produto e 280

xanax klonopin interactions online xanax can u mix morphine and xanax

diazepam (valium) drug class buy diazepam online medical uses diazepam

Inštalácia Apache, PHP, MYSQL, Perl, jedným klikom

Dlho som odolával inštalovať vyššie spomenuté súčasti potrebné na offline prevádzku web stránok, ktoré ich používajú a to z jednoduchého dôvodu: nie som zručný (teda skôr žiadny :-) ) programátor, mojou doménou je predovšetkým Flash. Inštalácia samostatných súčastí zaberie dosť času a aj po hodinách štelovania sa často nedostaví výsledok. Včera som však objavil skvelú utilitu, ktorá je pre ľudí, ktorí nechcú podstúpiť vyššie uvedenú tortúru.

Utilita sa nazýva XAMPP a všetko urobí za vás. Verzia pre rôzne systémy sa nachádza na tejto stránke. je to All in one balenie, ja som si stiahol XAMPP Windows 1.5.4 [Basic package], v ktorom dostanete, ako sa píše na stránke, toto:

Apache HTTPD 2.2.3, MySQL 5.0.24a, PHP 5.1.6 + 4.4.4 + PEAR + Switch, MiniPerl 5.8.7, Openssl 0.9.8c, phpMyAdmin 2.8.2.4, XAMPP Control Panel 2.3, Webalizer 2.01-10, Mercury Mail Transport System für Win32 und NetWare Systems v4.01a, FileZilla FTP Server 0.9.18, SQLite 2.8.15, ADODB 4.91, Zend Optimizer 3.0.1, XAMPP Security. For Windows 98, 2000, XP.

Súbor „INSTALLER“ má 33MB, čiže na rýchlom pripojení ho máte stiahnutý za pár minút. Ešte pred inštaláciou odporúčam pozrieť FAQ, len tak pre istotu. Odporúčam inštalovať XAMPP na napr. C:Program files, to isté píšu aj na stránke. Inštalácia prebehla v mojom prípade až prekvapivo hladko a za cca. 5 minút už bolo možné odskúšať browser na localhoste. Po inštalácii radšej reštartujte PC, síce vás XAMPP po inštalácii na to neupozorní, ale všetci vieme, aký je Windows náladový. Databázy môžete ovládať aj pomocou control panelu, čo je tiež veľmi praktické.

XAMPP je skvelý pomocník a nehrozí, že by sa vám nepodarilo rozbehať databázy na localhoste, teda aspo? v mojom prípade to tak bolo.

Web: www.apachefriends.org

5 Comments on “Inštalácia Apache, PHP, MYSQL, Perl, jedným klikom

  1. Pingback: vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *