soma talav baroda buy soma online wózek inwalidzki soma econ 800

soma dos angulos do hexagono soma online whole foods soma facebook

lorazepam equivalent dose to xanax generic xanax xanax time in your system

phentermine 3 week results buy phentermine online does phentermine affect mood

sinus infection antibiotic zithromax zithromax 500mg zithromax prostatitis chlamydia

lexapro xanax overdose buy xanax information on drug xanax

effects of xanax with alcohol buy xanax online how many mg are purple football xanax

tramadol tyskland order tramadol online overnight zaldiar et tramadol

trazodone and tramadol interaction tramadol 50mg seller tramadol 8 years

smoking valium blunt cheap diazepam valium 5mg for dogs

Nakupovanie z USA: Kedy platíte clo a DPH?

Dnes vďaka prepravným spoločnostiam nie je problém kúpiť si vec z USA, problémom je, že cena za ktorú si tovar v USA objednáte, zďaleka nie je konečná. Cenu tovaru z USA ovplyv?uje mnoho faktorov, ktoré by ste mali zvážiť

 • kurz EURUSD, kupovať keď je kurz napr. 1.5000 je oveľa výhodnejšie, ako keď je 1.2000
 • poštovné (záleží na hmotnosti, ale pri väčšine produktov počítajte s cenou min. 30USD)
 • clo
 • DPH

Čo zaplatím za balík po príchode na Slovensko?
Do úvahy sa berie komplet cena čiže cena tovaru (iPad, oblečenie…) + poštovné, z tejto ceny sa odvíjajú tieto pravidlá

 • do 22€ sa neplatí ani clo ani DPH
 • do 150€ sa platí DPH
 • nad 150€ sa platí clo aj DPH

Príklad:
Objednali ste si vec v prepočte za 100€ a poštovné v prepočte vyšlo na 30€.
100+30=130€
Zo sumy 130€ budete platiť DPH

Na výpočet ceny sa používa kurzový lístok na stránke Colnej správy a prepočítava sa podľa kurzu v čase úkonu – čiže nie podľa dátumu objednania, ani doručenia na Colný úrad.

Ako sa dozviem, koľko mám platiť, ako zaplatím clo, dph?
Po tom ako balík dorazí na colný úrad. Úrad vás v prípade ak chýba doklad o tovare, upovedomí poštou, kde bude aj vyznačené, aký doklad máte doložiť. Doklad (faktúra…) je možné odoslať aj emailom, pričom to ako identifikovať váš mail sa dozviete v upovedomení.

Po doložení dokladu, alebo v prípade, že vám nič nechýbalo, vám bude balík doručený presne ako klasická dobierka, kde ako dobierku platíte dph, clo prípadne oboje.

Odporúčanie na záver
Je dobré sledovať tracking na www.posta.sk a keď uvidíte, že je balík v colnom sklade, tak očakávajte jeho doručenie. Dokonca sa vám tam zobrazí pripomienka, ze chýba faktúra… – užitočné vtedy, ak vám do týžd?a nepríde papier, aký doklad máte doložiť, prípadne iné vysvetlenie. V takých prípadoch radšej zavolajte na úrad a zistite si podrobnosti, aby vám po 20 d?och balík neposlali naspäť do USA.

V ČR má od 1.4. 2011 začať platiť nariadenie, kedy sa bude clo počítať už od sumy 22€, takže zaplatíte clo aj dph. V takom prípade sa z výhodného nákupu ľahko môže stať drahší, ako keby ste tovar kúpili v EÚ. Neviem ako to bude na Slovensku, ale predpokladám, že onedlho to bude tak isto.

12 Comments on “Nakupovanie z USA: Kedy platíte clo a DPH?

 1. …sledovať tracking na http://www.posta.sk.
  ono sa to pekne povie sledovať,len ta stránka vôbec nefunguje.v poslednom čase sa vrátila pošta do hlbokého stredoveku.nevieme za aký čas doruči balik a sledovať zásielku je nemožne.ale cenu za prepravu majú perfektnú

 2. vdaka za objasnenie. Co je to za hlupost ze platim dan/clo z postovneho? Na hlavu postavene… Este aj 2x dan zaplatim, no super!

 3. chcem si kúpiť klobúk za 46,99 -(32,62€) a bundu za 85,99 – (67,02€) a to je spolu 99,64€. Budem musieť platiť CLO ???

   • a DPH bude napríklad 35€ a cena 99,64€ = 134,64€…..budem musieť platiť CLO ? Keď sa platí nad 150 tak tedy je to dobre….lebo kamoš mi hovorí že nad 50 sa platí CLO a pritom je dolar menej ako libra 1 USD = 0,74 EUR………1 GBP = 1,18 EUR – libra…a že sa neoplatí kupovať z USA lebo treba ísť až do Košíc na colnicu pre ten balík

 4. A ako to je pri posielani oblečenia z USA??? Ak tam mám známeho, na ktorého tovar objenám /kedže niektoré americké stránky neposielajú tovar do Európy/ a ten môj známy mi tovar prepošle na Slovensko, môže sa to? Budú na colnici balík skúmať? Je potrebné k tomu nejaký sprievodný list? Alebo faktúra za oblečenie z e-shopu? Toto mi nie je celkom jasné. Ďakujem za reakciu :)

  • Podobne funguje Shipito a ano bude k tomu treba nejaky doklad. Pochybujem, ze by Vam to cez colnicu preslo len tak.

 5. Neviete mi niekto povedat. ci tento system ze do 22eur neplatim ani dph/clo atd.. plati aj pri tabakovych vyrobkoch ? DIki moc !

 6. Ahojte, chcem sa spýtať, objednávam si kabelku z USA v cene €84,68 EUR ako to bude s clom/ DPH? V cene je zarátané už aj poštovné.

  Vopred ďakujem!

 7. pekny den…ak si objednam padakovu snuru paracord z usa za 15eur budem platit clo a postovne , dakujem za odpoved

 8. Pekný den chcela by som s spýtat kupujem tenisky z USA a platím 115 eur s poštou 57,,50 som jej posielala na účet 57,50 dobierkou viete mi poradiť či budem ešte na slovnskej pšte platit poplatok a aký ? dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *