xanax bestellen online buy xanax xanax 1.0

can you take percocet and valium together valium online 10mg valium cost

maagzweer door tramadol tramadol 50 mg how much do tramadol sell for on the street

soma san jose generic soma kokoş butik soma

tramadol 50mg dosage for humans order tramadol can i take black cohosh with tramadol

acetaminofen mas tramadol presentacion tramadol without prescription tramadol street cost

transdermal tramadol cats tramadol 50 mg tramadol dose range dogs

controlled substances act tramadol buy tramadol overnight tramadol y paracetamol plm

can tramadol cause blindness in dogs tramadol 50 mg tramadol 50 mg high dose

tramadol mixed with oxy purchase tramadol trouble urinating tramadol

Internet je plný zlých ľudí

Možno ste čakali iný článok v novom roku, ale bohužiaľ pre m?a príchod nového roku takmer nič neznamená.

Internet používam už asi 7 rokov a internet na Slovensku sa veľmi zmenil. Keď odhliadneme od technologických zmien tak druhou najväčšou bola asi zmena v „internetovom publiku“. V duchu hesla „Internet pre každého“, to bohužiaľ tak aj vyzerá. K internetu sa dostali tí, čo ho nemali v nedávnej minulosti a väčšina z nich nevie, ako sa má na internete správať. Nepovedal som, že všetci, aby sa zas niekto v komentároch neprejavil a je plusom, že internet má na Slovensku čoraz viac ľudí.

Pamätám sa na časy, keď internet používala úzka skupina ľudí a vládla mu „rodinná“ atmosféra, čo sa o dnešnom internete povedať nedá, aj napriek množstvu „social“ služieb. V dnešnom internete je totiž veľa ľudí, ktorých by som rozdelil do skupín, ktoré sú zoradené od tej, ktorá ma najmenej štve: géniovia, politológovia, chrapúni, chvastúni a udavači.

Géniovia
Tí čo majú vlastný web už určite zažili situáciu, keď im niekto začal „pindať“ do toho, ako sa to má robiť. Ide o skupinu užívateľov, ktorí majú milión poznámok napr. na dizajn stránky, pričom neporadia ani nepošlú nejaký link na tutoriál ako by sa daný problém dal vyriešiť. Ďalšími géniami sú ľudia, ktorí sa starajú o to, kde zverej?ujete svoje odkazy na články a neraz vás obvi?ujú zo spamu pričom so stránkou, kde ich zverej?ujete nemajú nič spoločné (nie sú admini atď.).

Politológovia
Politike a futbalu rozumie každý. Politika na blogu je 100% zárukou, že budete mať v komentároch narážky na vás, vašu rodinu… Jedinci tohto druhu sa najčastejšie vyskytujú na veľkých blogérskych stránkach a na stránkach mienkotvorných denníkov. Naozaj niekedy žasnem, čo všetko sú títo ľudia schopní napísať na adresu toho-ktorého politika, prípadne človeka, ktorí zastáva iný názor na politiku ako oni. Politika je jediná oblasť, ktorá na Sesulákovi nebude nikdy.

Chrapúni
Chrapú? sa dá spoznať podľa toho, že sa neštíti použiť nadávky kedykoľvek a kdekoľvek. Prejavujú sa najmä na chatoch, kde im vôbec nevadí, že budú mať ban. Ide predovšetkým o zakomplexovaných magorkov, ktorí nevedia napísať niečo plodné. Na blogoch a fórach sa podobní jedinci vyskytujú veľmi málo najmä vďaka moderácii komentárov/reakcií.

Chvastúni
Vycítia svoju príležitosť najmä pri článkoch o sexe, povolenej max. rýchlosti, spotrebe paliva… Bol som svedkom búrlivej diskusie na jednom blogu na článok, v ktorom niekto písal o tom, koľko paliva sa dá ušetriť ak idete 110 km/h po diaľnici. Nie som zástancom takejto pomalej jazdy, ale dá sa reagovať aj inak, ako mu nadávať a posmievať sa, že nemá nato, aby išiel rýchlejšie.

Udavači
Ide o ľudí s „diagnózou“. Asi tak by som nazval ľudí, ktorí neváhajú poslať niekomu mail, len preto aby sa ukojili a vám spôsobili nemalé problémy (často neprávom). Začnú sa vám vyhrážať napr. udaním na úrad, adminovi…, zato, že im pošlete napr. nevyžiadaný mail, alebo ste použili niečo z cudzieho článku bez odkazu na skutočného autora. Ja osobne som tiež dostal zopár takých mailov a aj som videl, že niekto niečo „skopčil“, ale vyriešil som to kontaktovaním na mail dotyčného a nevidel som potrebu to rozmazávať po internete.

4 Comments on “Internet je plný zlých ľudí

 1. Dobrý článok. Tiež blogy prestávajú bývať to, čo bývali. Tiež sa mení ich pôvodná podstata aká bola dakedy.
  Ľudia čo komentujú na blogoch a IT portáloch to o čom si písal, tak to bývajú väčšinou závistliví čo nič nedokázali a všetko každému závidia. A na tých chatoch, to je niečo podobné.

  Tiež kritici dizajnu (NIEKTORÝ), tak ja kritiku mám rád, ale takú kde ti aj poradia čo ako spraviť, alebo ako by sa dalo vylepšiť. Tiež kritika nesmie byť zaujatá ale primeraná. Z nejakého už stále zlého dizajnu nespraví niečo super, takže iba vrámci toho problému čo by sa dalo vylepšie, alebo povedať rovno je to hrozné zahoď to. A problém je aj pri ďalšom extréme kde ti každý všetko chváli. Ale to som už niekde inde.

 2. Z toho si nic nedělaj :) každý kdo tě kritizuje by měl poslat alespo? odkaz na něco co už na iternetu nebo jindo dokázal. Každý umí kecat ale něco udělat ….. to je jina….dobrej článek

 3. veru, to sa mi ešte nestalo aby mi niekto poslal odkaz na niečo čo urobil… inak ďakujem za pochvaly.

 4. Ja by som to zase nevidela az tak cierne. Blogy su velkym prinosom najma kvoli tomu ze sa vdaka nim ludia ucia (viac ci menej uspesne )diskutovat
  Na blogoch som nasla viac informacii nez v novinach. totiz viac a viac mimovladnych organizacii ci zdruzeni si zaklada blog,lebo je to financne vyhodne. Diskusia s odbornikmi alebo ludmi zainteresovanymi do istej oblasti byva naozaj zaujimava.
  A blbci? Ich prispevky ignorujem (prikazom ZBALIT PRISPEVOK/IGNOROVAT UZIVATELA) alebo jednoducho nechodim na dany blog, kde sa tito ludia vyskytuju. Nestalo sa mi, ze by ma niekto urazal, v najhorsom pripade by som napisala adminovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *