Špičková technológia: Teniska Nike Air Max 360

Nike Air Max 360

Už iba vzduch, povedali si konečne vývojári a dizajnéri po zhotovení tejto tenisky. Na to aby bola konečne hotová v takej podobe, v akej si to všetci želali bolo treba 20 rokov postupného zlepšovania.

Technológia
A čo je na nej také zaujímavé? Teniska už vôbec neobsahuje penu v podrážke, je tam skrátka iba vzduch. Vytvorenie tohto typu vankúša trvalo tri roky, pomocou úplne novej technológie nazývanej tepelné spracovanie. Technológia sa podobá nafukovaniu balóna. Umožnila aby boli niektoré časti podrážky mäkšie alebo tvrdšie, presne podľa potreby. Zaujímavosťou je tiež to, že každá veľkosť má osobitne vyrobený vzduchový vankúš, aby sa zabezpečilo 100% tlmenie nárazov.

Testovanie
Air Max 360 je najviac testovanou teniskou pred uvedením na trh. Testovalo ju 180 bežcov, ktorí v nej nabehali viac ako 65 000 km. Jedna z topánok mala za sebou 1 130 km. Všetky topánky, hlavne podrážka, prešli testami na výbornú, čiže takmer bez stopy opotrebovania. Testovalo sa v 27 stup?ovom teple, ale aj 25 stup?ových mrazoch.

Zaujímavosti
A jedna pikoška na záver. Martin Lotti, ktorý má na svedomí dizajn tenisky, na nej ukryl niekoľko skrytých prvkov. Napríklad rok 2006 je vytlačený sieťotlačou po celej dĺžke šnúrok. Na topánku však umiestnil veľmi osobný prvok, ktorý neodhalí nikto (teda ak si to neprečíta tu). Na päte topánky na ušku je miniatúrna gumená časť, ktorá má pripomínať narodenie Martinovho syna, ktorý sa narodil počas navrhovania tenisky. Je na nej 16 bodiek, usporiadaných do písmena „O“, ktoré symbolizujú jednak začiatočné písmeno synovho krstného mena a šestnásty de? v mesiaci, v ktorom sa narodil. Ďalej sú vo vnútri dve čiarky, ktoré symbolizujú mesiac február.

Je isté, že najnovšia teniska z dielne Nike poriadne zamieša karty v trhových podieloch firiem špecializujúcich sa na bežeckú obuv na celom svete, hlavne v profesionálnej brandži.

Cena: cca. 2800SKK

Web: NIKEAIR.COM

Súvisiace články
Nike +: Udáva tempo
Namiešajte si vlastnú tenisku: Puma MongolianShoeBbq
Style: NIKE iD

3 Comments on “Špičková technológia: Teniska Nike Air Max 360

  1. Pingback: asdf.sk

  2. ta cena je z netu prepocitana z dolarov, netreba sa jej drzat, lebo slovenski obchodnici si radi prirazia aj 100%.
    staci sa pozriet na obchod puma.com, takmer nic z toho, co je tam nie je v nasich obchodoch a ked uz je, tak je to raz tak drahe…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *